SOSYAL ETKİNLİK

 

NEMRUT DAĞI VE NEMRUT MİLLİPARK TURU

 

Nemrut Dağı ve Milli Parkı, üzerinde barındırdığı dev heykellerin ve tümülüsün yanı sıra, dünyanın en muhteşem gündoğumu ve gün batışının seyredilebildiği bir alandır. Her yıl binlerce insan, gündoğumu ve gün batışını seyretmek için Nemrut Dağına gelmektedir. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası olarak ilan edilen Nemrut Dağı, çevresindeki Kommagene Krallığı eserleri ile birlikte ülkenin önemli Milli Parklarından biridir. Nemrut Dağındaki dev heykeller ve tümülüs, Arsameia (Eski Kale), Karakuş Tepesi ve Cendere Köprüsü Milli Park sınırları içerisinde yer almaktadır.

 

   

 

Nemrut Dağı doruğundaki kalıntılar yerleşme yeri olmayıp Kommagane Kralı Antiochos’un tümülüsüdür. Tümülüs, deniz seviyesinden 2150m. yüksekliğinde, Fırat Nehri geçitlerine ve ovalarına hakim tepe üzerinde bulunmaktadır. Tümülüsün batı ve doğu tarafında bulunan teraslarda aslan ve kartal heykelleri arasında, yüksekliği 7 m’ye ulaşan oturur vaziyette dev heykeller sıralanır. Arsemia, Kommagane krallığının yazlık başkenti olup, yıkık olmasına rağmen hala var olan iki tünel ve heykellerle varlığını sürdürmektedir. Arsameia’nın 10 km güneybatısında, 21 m yüksekliğinde krallık kadınlarının gömüldüğü Karakuş Tepe Tümülüsü bulunmaktadır. Kahta Çayı’nın bir kolu olan Çendere Çayı’nın daraldığı yerde iki ana kaya üzerinde tek kemerli olarak yapılan Cendere Köprüsü yer almaktadır.

 

Sosyal Gezi Adiyat Tour tarafından organize edilecek olup, Geziye ait ayrıntılı program için tıklayınız. Gezi ücreti kişi başı 100 TL olarak belirlenmiştir. Geziye katılabilmek için acentanın aşağıda verilen banka bilgilerine gezi ücreti yatırılarak dekontun bir kopyasının info@adiyattur.com adresine ' Katılımcının Adı Soyadı ve Cep Telefonu ' bilgileri ile birlikte gönderilmesi gerekir. Ücret yatırılırken açıklama kısmına " TOK 2013 Sosyal Gezi Ücreti " ibaresi eklenmelidir.

 

ADİYAT TOUR

A-GRUBU TURİZM VE SEYAHAT ACENTASI

Niyazi Mısrı Sokak, Fatime Gök Konağı Altı, NO:41 Malatya

Telefon: (422) 322 41 88

Faks: (422) 323 44 47

E-posta: info@adiyattur.com

 

ADİYAT TOUR BANKA HESAP BİLGİLERİ:

Banka Adı ve Şubesi: Halk Bankası, Malatya Merkez Şubesi

Hesap Adı: BAYRAMOĞULLARI MOTİF 44 GIDA TURİZM SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

IBAN No: TR3000 0120 0955 8000 1026 0444

 

 

Destek Veren Kuruluşlar


 SponsorlarANA SPONSOR:

 

ALTIN SPONSORLAR:

 

 

 

GÜMÜŞ SPONSORLAR:

 

 

 

 

 

 

BASIN SPONSORLARI: